Ballina Lajme me Video [ RTK ]

Statistika e Faqes

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSot10449
mod_vvisit_counterDje32025
mod_vvisit_counterKëtë Javë94362
mod_vvisit_counterJavën e Kaluar296770
mod_vvisit_counterKëtë Muaj787169
mod_vvisit_counterMuajn e kaluar1488665
mod_vvisit_counterGjithësejt nga: 06.11.201088195200

Shikoni RTK-në Live

Shikoni-RTK-Live-175

Video e radhesë

Video ansehen

Marketing

Euro_Rolle_175_

GAZETA SHQIP ONLINE

BotaSotLogo
kohaditore
ExpressLogo
KosovaSot
GazetaLajm

Falja e Namazit

Shko faljen e Namazit
Falja e Namazit "Video"

RTK Lajme - Dabate etj.

Description: Transmetuar: 22.07.2014 Ndiqeni emisionin "Betimi për Drejtësi" për njohuritë e prokurorëve, gjykatësve dhe avokatëve për drejtësinë penale dhe zbatimin e Kodit Penal dhe Kodit të Procedurës Penale. Një anketë e zhvilluar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë me 91 e prokurorë ka nxjerrë rezultate shqetësuese për njohuritë e prokurorëve për Kodin dhe Procedurën Penale. Nëse prokurorët, gjykatësit dhe avokatët nuk kanë njohuri për Kodin dhe Procedurën Penale, atëherë si mund të fitojë drejtësia?!... Nëse disa prokurorë dhe gjykatës nuk e kanë idenë për dispozita të caktuara penale, gjatë zbatimit të tyre në praktikë, sa shkelen të drejtat e qytetarëve nga këta zbatuesit të ligjit në Kosovë? Si ka mundësi që ata të kalojnë të gjithë filtrat dhe të bëhen prokurorë, gjykatës dhe avokatë kur kanë probleme serioze për të kuptuar çështjet më elementare të ligjeve bazike? Kush është fajtor për këtë situatë, për këtë nivel të njohurive të prokurorëve dhe gjykatësve? Si duhet të zgjidhet ky problem, që qytetarët të sigurohen se ata që e zbatojnë ligjin, vërtetë kanë njohuri dhe po e zbatojnë drejtë ligjin? Për të diskutuar për këto tema mysafirë të Betim Musliut janë: Z. Xhevdet Abazi, Gjykata e Apelit në Prishtinë Z. Elez Blakaj, Prokuroria Themelore në Prishtinë Z. Lavdim Krasniqi, Instituti Gjyqësor i Kosovës Z. Dastid Pallaska, Avokat Gjatë emisionit "Betimi për Drejtësi" do të ndiqni rubrikat e rregullta. "Në kërkim" do të ndiqni se kush janë personat më të kërkuar nga organet policore, ndërsa në rubrikën tjetër "Në Fokus" do të ndiqni storien, e cila flet për rezultatet e anketës së zhvilluar me 91 prokurorë rreth të kuptuarit e risive në drejtësinë penale. Rezultatet nxjerrin në shesh disa prokurori, në të cilat asnjë prokurorë nuk është përgjigjur saktë në pyetjet e anketës. Të kuptuarit dhe zbatimi i procedurës penale, rezulton të jetë i ndryshëm jo vetëm në mes prokurorive por edhe në mes prokurorëve të të njëjtave prokurori.

Betimi për Drejtësi DREJTËSIA NË TEST


Betimi për Drejtësi DREJTËSIA NË TEST
LAJME 19:30 18.07.2014
LAJME 19:30 18.07.2014
2073 sec.
Views: 7763
LAJME 19:30 17.07.2014
LAJME 19:30 17.07.2014
1731 sec.
Views: 4566
Speciale - Bruno Macaes
Speciale - Bruno Macaes
1058 sec.
Views: 119

LAJME 19:30 16.07.2014
LAJME 19:30 16.07.2014
2106 sec.
Views: 1941
LAJME 19:30 15.07.2014
LAJME 19:30 15.07.2014
2003 sec.
Views: 215
LAJME 19:30 15.07.2014
LAJME 19:30 15.07.2014
2048 sec.
Views: 3839
LAJME 19:30 14.07.2014
LAJME 19:30 14.07.2014
1701 sec.
Views: 2110

LAJME 19:30 13.07.2014
LAJME 19:30 13.07.2014
883 sec.
Views: 763
LAJME 19:30 12.07.2014
LAJME 19:30 12.07.2014
1518 sec.
Views: 570
LAJME 19:30 11.07.2014
LAJME 19:30 11.07.2014
1678 sec.
Views: 6129
LAJME 19:30  10.07.2014
LAJME 19:30 10.07.2014
1054 sec.
Views: 3603

LAJME 19:30  09.07.2014
LAJME 19:30 09.07.2014
1805 sec.
Views: 3298
Betimi për Drejtësi: MOSDEKLARIMI I PASURISË
LAJME 19:30 08.07.2014
LAJME 19:30 08.07.2014
1905 sec.
Views: 3083
LAJME 19.30  07.07.2014
LAJME 19.30 07.07.2014
1959 sec.
Views: 2626

LAJME 19:30  06.07.2014
LAJME 19:30 06.07.2014
1263 sec.
Views: 2954
LAJME 19:30  05.07.2014
LAJME 19:30 05.07.2014
1476 sec.
Views: 2078
LAJME 19:30  04.07.2014
LAJME 19:30 04.07.2014
1951 sec.
Views: 5562
Betimi për Drejtesi PARABURGIMI NE KOSOVE

LAJME 19:30   28.06.2014
LAJME 19:30 28.06.2014
1304 sec.
Views: 7212
LAJME 19:30  27.06.2014
LAJME 19:30 27.06.2014
1901 sec.
Views: 4918
LAJME 19:30   20.06.2014
LAJME 19:30 20.06.2014
1681 sec.
Views: 2601
LAJME 19:30    25.06.2014
LAJME 19:30 25.06.2014
1875 sec.
Views: 3497

Betimi për Drejtësi: LAZARATI NË KOSOVË?
 

 

 

 

Kommentare  

 
0 #34 ibush jashari austri 2014-03-24 20:29
Mos i prekni ata Musliman qe falen ne rrug se nuk kann faj keni msaru kisha 10katshe e xhami jo e ni dit dot hedhni ne ajr
Citoj
 
 
+5 #33 samishuti 2013-12-28 00:43
gezuar vitin e ri te gjith shqiptar ku do qe jan tung ga sami
Citoj
 
 
0 #32 toni 2013-11-10 12:43
valla marre i koft hashim thaqit se qka asht ka ban aj marri per ta sa te asht hashimi kryminister kurr kosovo ska me perparu se sa a ka perparu deri tash jo hashim ma ska lidhje per kurgja veq per hajni ka lidhje aj me vjedh hajn i madh... vdiq ibrahim rugova dhe vdeki kosovo se tash e kan kap hajnat kosovon zoti ishalla na ndimon Amin
Citoj
 
 
0 #31 mehmet hasani 2013-10-28 02:54
PO mierkin hani kosovo hh
:-x :oops: :-)
Citoj
 
 
-1 #30 mehmet hasani 2013-10-28 02:53
AINIMIER GJTH PO FLAMA HHH
Citoj osman:
per pa hip albin kurti ne kosov ska per parsij se thaqi e ramushu ekan da kosoven ne di pjes ato hajnat ma te mtho jan .
Citoj
 
 
-1 #29 mehmet hasani 2013-10-28 02:52
SI KON SANITE
Citoj
 
 
0 #28 Besnik 2013-10-24 19:30
pershendetje te gjith shqiptarve ku do qe jan te nderuar shqiptar ktyne duhet me ju than ve mashalla qa ta po e don op ju te nderuar shqiptar pse po pritni pse nuk i lypni te drejtat e me kall edhe nje her kosoven zoti ju nimoft se keshtu pa punsija nuk ja vlen pa punu me ba pare.hahahha
Citoj
 
 
-3 #27 beni 2013-10-20 11:37
ju kisha drejtuar te gjitheve separi duhet ta shkruajni gjuhen shqipe ashtu si qe shkruhet andj te beni komente sepse me fjalorin ejua ka problem te shumeta ne renditjen e alfabetit ne petogramin drejtues te gjuhes po merrni shume me perralla te kota se po te ishi ulur aty ku ulen tha[censored] kabinetin e tij ujit ne fyt ju kishte mbete po lerni mjafte keto qudira se vete i keni punet kerkun hiq e po merrni me vlersime e nuk keni lidhje ne keto te ma ju korigjone BENI nga brukseli
Citoj
 
 
0 #26 elvis 2013-10-16 22:33
sod komuna neser kosova LDK po arit ne gjo komun qk jav mer mendja juve ado te fitojm ajo
Citoj
 
 
-3 #25 ish.L ne ks 2013-10-10 08:41
:lol: tungat zahit shkurt te them se tash kto Burra qe jan ne kryesi e kan shtramu samarin nuk i kan fjalt e vitit 99 jo jav kan qerru syt eurot o bal.
Citoj
 
 
+3 #24 elmazi 2013-10-09 23:28
kurr ma mir ska qen se dita e sodit ne kosoven krenareeeeeee
Citoj
 
 
+5 #23 elmazi 2013-10-09 23:24
prshndetje ky asht vetum filimi i te kqijave
Citoj
 
 
+1 #22 zahiti 2013-10-02 12:39
O MOS ME KAN QETA BURRA NE KRYE PATUM ME MET ME SHKINI E JU SHANI SE SKINI TJETER ME BAE. KENI LYP EUROP QEKJO ASHT EVROPA QOE [censored]EN PUNO SE SKA MA KOMUNIZUM ME LYP PEJ QEVERIJE JU PO KUJTONI EDHE NE VECE QEVERIJA ME JU QUE ME JU DHAN TAHRET SKA JO QONE BO...N SE SKA TUJ KQYR TJETRIN QA PO BAN.MARRE KUSH E SHAN SHTETIN E KOSOVES.
Citoj
 
 
-1 #21 zahiti 2013-10-02 12:33
Citoj osman:
per pa hip albin kurti ne kosov ska per parsij se thaqi e ramushu ekan da kosoven ne di pjes ato hajnat ma te mtho jan .

PO TI AS ME SHKRUE SPO DISHE SE JO MU MARR ME POLITIK PO LE E MA SE QISI ASHT SI TI EDHE ALBIN KURTI.
Citoj
 
 
+1 #20 mehmet 2013-09-30 08:22
goca bukerakikini
Citoj
 
 
+1 #19 geci 2013-09-14 08:51
mos u bani te pa ndergjeqshem ju qa flisni keq per qeveri se kta jan ma te miret
Citoj
 
 
+3 #18 Zemra.de - 2013-08-29 20:28
Citoj KOSOVA:
O dost aka lajme ket program ajo se qenijav jom tuj shiku tnejtat pslithje


Po te gjitha jon aty por vetum duheni ta klikoni pasi qe te fillon video aty afer ZERI e keni qe mundeni para > dhe mbrapa < me klikue.
Klikoni < mbrapa qe te shkoni te video e pare. Per ndryshi ne video lart ne anen e majt e keni "PLAYLIST nese klikoni aty tani mundeni te zgjidhni sipas dates lajmet e fundit.
Citoj
 
 
0 #17 KOSOVA 2013-08-29 12:02
O dost aka lajme ket program ajo se qenijav jom tuj shiku tnejtat pslithje
Citoj
 
 
+3 #16 emri 2013-08-19 17:22
a ka lajme
Citoj
 
 
-1 #15 Ali Jakupi 2013-08-14 10:26
sa per shkrimtaret nano dhe idrizi qe i thirrin popullin shqipetar skicofrenik ata nuk po dishin as gje si asht shqipetari se nuk jan ata shiptar vet se kombi shiptar asht i guzimshem e nji popull ma i pasterr ne ter boten se ata nuk vrajn gra e femij e pleq si serrbofilat
Citoj
 

Shkruaj një koment


Kodi i siguris
Aktualizo