Mustafa: Do ta përmirësojmë klimën e biznesit

Kryeministri Isa Mustafa tha sot se qeveria do të angazhohet për të shtuar sigurinë e investitorëve, ndërkaq me strategjinë e re, do të përmirësojnë edhe klimën e biznesit.

Përmes kësaj platforme, qeveria do të ndihmojë dialogun me bizneset, ka thënë kryeministri Mustafa në mbledhjen e parë të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik.
Në këtë këshill po marrin pjesë përfaqësues nga komuniteti biznesit, Aleanca Kosovare e biznesit, Oda ekonomike e Kosovës, ajo amerikane, si dhe përfaqësues ndërkombëtar.

Artikel bewerten
(2 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies