Ekstradohet në Itali shqiptar i akuzuar për terrorizëm

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Shqipëria drejt Italisë shtetasin Alban Elezi, banues në Kavajë.

Gjykata e Breshias ka lëshuar urdhërin e arrestit për 38-vjeçarin për vepra penale të lidhura me terrorizmin.

Procedimi penal në Itali ka filluar në lidhje me një organizatë kriminale terroriste e cila rekrutonte luftëtarë.

Ndërkohë, është kryer ekstradimi nga Roma drejt vendit tonë i shtetasit Artur Beqo, banues në Fier, pasi gjykata e këtij rrethi, në maj të vitit 2013, ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për veprën penale të mashtrimit.

Në muajin nëntor të vitit 2008, 49-vjeçari i ka marrë borxh 100.000 dollarë shtetasit me iniciale L.R. duke e mashtruar dhe nuk ia ka kthyer më. / Top Channel

Artikel bewerten
(3 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies