Bota

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar ashpër për arrestimin e liderit të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Të nderuar bashkëkombës!   Sot festojmë 28 Nëntorin, këtë datë me rëndësi të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Val Maloku, vogëlushi 13 vjeçar i cili me këtë moshë të vogël…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Një planet shkëmbor që mund të përmbajë aalienë është zbuluar tani nga…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Presidenti amerikan, Barack Obama, i ka thënë Kinës se duhet të ketë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ministria e mbrojtjes e Koresë Jugore thotë se Koreja Veriore i ka…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, me rastin e fillimit të vitit…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Angelina Jolie këto fjalë i kishte thënë…
Artikel bewerten
(8 Stimmen)
  Presidenti turk ka bërë me dije se ka qenë tradhtuar nga…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Roja bregdetare italiane kishte qëllim të qartë: Anijet e mbushura me refugjatë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
PresidentiTurqisë, Recep Tayyip Erdogan dëshiron që forcat e armatosura dhe agjencia kombëtare…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Presidenti turk Tayyip Erdogan ka deklaruar se ka vendosur që forcat e…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
- Armela Segashi, Dijamant Zabërgja dhe Sabina Sulaj Mediat gjermane kanë filluar…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
    (E plotësuar) -  Drejtori i policisë gjermane, Hubertus Andrä, gjatë…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Është lëshuar një urdhër arrest ndaj këshilltarit kryesor ushtarak të Presidentit të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
(E plotësuar) - Tashmë kanë filluar përleshjet në hyrjen e rrugës së Bosforit,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
  (E plotësuar) Të paktën 80 persona kanë mbetur të vrarë dhe dhjetëra…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Një shqiptar i kërkuar për vrasje të dyfishtë në Shqipëri e që…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Në “Top Story” të mbajtur në Uashington, kryeministri Rama ka folur për…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Rusia po përpiqet për ta përmbysur nga pushteti kancelaren gjermane Angela Merkel…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Një nga të dhënat ka të bëjë me një histori në kufijtë…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Ministrja për dialog, njëherësh kryetare e Lobit Rajonal të Grave, Edita Tahiri,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Minsitria e Punëve të Brendshme konfirmon se deri më tash janë kthyer…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Megjithëse ISIS po vazhdon të kërcënojë me sulme gjithë botën, grupi terrorist…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar sot ndaj deklaratës së ambasadorit…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
E shtunë 19.12.2015 nga ora 15:00 para ambasades së Kosovës. Wallstraße 6510179…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Të nderuar Vllezër dhe Motra, Arsim Azemi 36 vjeçar nga Kçiqi i …
Artikel bewerten
(5 Stimmen)
Kryeministri Edi Rama, në një intervistë të dhënë për gazetën gjermane “Der…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Migracioni dhe refugjatët janë aktualisht ndër temat më të rëndësishme në Gjermani.…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Sot festojmë 28 Nëntorin, këtë datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Top Lajme

Haradinaj falenderon të gjithë ata që e mbështetën

Lideri i AAK-së dhe ish- komandanti i UÇK-së Ramush Haradinaj me anë të...

Mustafa reagon për arrestimin e Haradinajt, ja si e cilëson fletarrestin e lëshuar nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka shprehur shqetësimin e Qeverisë së Kosovës, për...

Hysni Gucati marre për Francën, Gjenerali të lirohet sa me shpejtë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucait, ka konfirmuar...

Kosi ul rrezikun e prekjes nga diabeti

Kërkuesit nga Kembrixhi bënë të ditur se sipas studimeve kosi mund të ulë...