Haradinaj tregon pse nuk e deshi Veselin në takim

09 Feb 2016

Kryetari i AAK –së Ramush Haradinaj përmes një reagimi për medie ka sqaruar pse e ka kundërshtuar pjesëmarrjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli në takimin që me liderë politikë e kishte caktuar dhe e kishte kryetarja e Kosovës Atifete Jahjaga.

“Takimi ka qenë i thirrur për kryetarët e partive politike parlamentare dhe jo i një formati më të gjerë. Presidentja ka mundur ta kishte caktuar një tjetër format të takimit dhe unës’ kisha pas asnjë problem. Por ndryshimi i formatit në minutat e fundit, nuk është serioz. Kjo ka qenë vërejtja ime, jo se kam pasur diçka personale me zotin Veseli”, ka thënë Haradinaj në reagim.

Më herë ishte njoftuar se Veseli nuk kishte shkuar në takim për shkak se këtë e kishte kërkuar Haradinajt.

Në takimin në Presidencë nuk kanë marrë pjesë lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri dhe i Nismës Fatmir Limaj. /Reporteri.net

Artikel bewerten
(3 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies