Kjo ishte letra e Monës, dedikim për vajzën e saj Zanfinën (VIDEO)

25 Apr 2016

Lajmi për vdekjën e zonjës Mona njëherit nënës së motrave Ismaili u pranua me shumë pikëllim.

Kjo për faktin që kujtojmë një grua mjaft të zonjën dhe të përkushtuar për suksesin e vazhdueshëm të vajzave të saj të cilat i rriti e vetme.

Është Zanfina, vajza e vogël e saj e cila me gjasë ishte më e përkushtuar për të emën dhe kështu pa dyshim ajo do ta ndjejë më së shumëti mungesën e nënës e cila ka ndërruar jetë sot.

Për të gjallë të zonjës, Zanfina nuk hezitonte në asnjë moment të vetëm të tregonte se sa e lidhur është ajo më përsonin më të cmuar për të, më atë që i fali jetën.

Kujtojmë një  moment tepër emocionues ku ajo ishte e ftuar në një edicion festiv të vitit të ri në emisionin Prive.

Nëna Mona kishte shkruajtur një kartolinë me vargje tepër prekëse për ta pamundësuar kështu leximin nga vetë Zanfina.

Ishte Ermali ai që lexoi kartolinën derisa Zanfina shpërtheu në lotë nga fjalët e nënës së saj. “Dali jem” fillon kartolina, dedikuar kështu Zanfinës të cilën shpesh me përkëdheli i jepte epitetin e djalit të cilin nuk e pati. Ndiqeni leximin e letrës nga min.7:40/PRIVE.AL

 

 

Artikel bewerten
(2 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies