Protestuesit fillojnë të mblidhen në shesh

01 Sep 2016

Protestuesit tanimë kanë filluar të mblidhen në sheshin “Skënderbe”. Ata po mbajnë në duar flamuj dhe pankarta të ndryshme.

Aty po qëndron edhe një numër i madh i mediave, të cilët nuk po lejohen të hynë në objektin e Kuvendit të Kosovës deri në ora 11:00.

auto p31472721133

auto p21472721137

Në sheshin “Zahir Pajaziti” fillojnë të vijnë protestuesit e parë

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në kryeqytet tashmë kanë filluar të vijnë protestuesit, me pankarta dhe flamuj në duar.

Nga fotografitë e dërguar nga ekipet e KosovaPress-it në terren, shihen pankarta me mbishkrime “Fqinjësi të mirë me kufinjë të mirë”, “Demarkacion Po, koucensione Jo”.

Po ashtu në fotografi shihen protestuesit që po mbajnë flamurin e ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

auto q21472719131

 

/Botainfo.info

Artikel bewerten
(1 Stimme)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies