Zyrtare: Presidenti votohet të premtën në ora 11

24 Feb 2016

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka njoftuar se të premten në ora 11:00 do të mbahet seanca në të cilën do të votohet për zgjedhjen e Presidentit.

Sipas Veselit, ky do të jetë një moment historik dhe i veçantë.

“Të premten në ora 11, Kosova do të kalojë një nga momentet më të veçanta. Kemi zgjedhjen e kryetarit të shteti”, tha Veseli.

Ai tha se për këtë post janë paraqitur dy kandidatë, Hashim Thaçi, kryetar i PDK-së dhe Rafet Rama, deputet nga po e njëjta parti.

Veseli premtoi se procesi do të jetë transparent dhe gjithpërfshirës, siç tha ai, ashtu siç është premtuar më parë. /RTKLive

Artikel bewerten
(1 Stimme)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies