Bllokohet rruga Shkup-Veles, anulohen edhe fluturimet në aeroportin e Shkupit

Një kamion i përmbysur në rrugën Shkup - Veles para tunelin në Katllanëve ka bllokuar këtë aks rrugor mbërmjen e sotme, duke shkaktuar një kolonë makinash prej rreth 5 kilometrave.

Ndalesa për mjetet e rënda ka në akset Mavrov-Dibër-Strugë, Tetov=Kodra e Diellit, Strugë - Qafë Thanë, si dhe në disa rrugë regjionale të zonës së Tetovës dhe Gostivarit.

Ndërkohë, për shkak të rreshjeve të borës fluturimet dhe aterimet në aeroportin e Shkupit “Aleksandri i Madh” sot janë anuluar.

Sipas informatave në ueb faqen e aeroportit, fluturimet e parapara sot nga Shkupi për Dubai, Cyrih, Stamboll dhe Londër janë anuluar.

Ndërsa një pjesë e aterimeve për në Shkup nga Cyrihu, Stambolli, Brukseli dhe Baseli janë orientuar drejt aeroportit “Adem Jashari” në Prishtinë.

/albeu.com/

Artikel bewerten
(1 Stimme)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies