Kumanovë: Nga të shtënat – një i vrarë dhe dy të plagosur

(E plotësuar) Një person është vrarë ndërsa dy të tjerë janë plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit në Kumanovë në orët e pasdites së sotme.

I vrari është Xhamail Rexhepi, ish-pjesëtar i UÇK-së, i njohur si komandant Shqiponja, kurse janë plagosur Gani Demiri dhe Shefki Rexhepi, të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e qytetit.
Lajmi është konfirmuar nga Ministria e punëve të brendshme e Maqedonisë, e cila po zhvillon hetime për shkaqet e këtij incidenti të rëndë.
Incidentit i ka paraprirë zënka mes anëtarëve të partisë Bashkimi Demokratik për Integrim (DBI), lidhur me zgjedhjen e kryetarit të degës partiake në Kumanovë.
Autor i vrasjes dyshohet të jetë, Bajram Limani, i cili ka deklaruar për mediat se aktin e ka kryer ne vetëmbrojtje pasi është sulmuar nga pjesëtarët e grupit tjetër.
Zënkat mes anëtarëve të BDI-së në Kumanovë janë të pranishme tash e një kohë të gjatë.(Rel) / RTKlive

Artikel bewerten
(5 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies