Shqipëria shteti më i rrezikshëm në Ballkan

Shqipëria është shteti më i rrezikshëm në Ballkan për të jetuar. Vetëm gjatë vitit 2012 janë regjistruar 159 vrasje. Vendi më i qetë është Sllovenia,ku ka pasur vetëm 14 vrasje.

Sipas numrit të vrasjeve, në Maqedoni ndodhin më shumë vrasje se në Serbi. Vetëm gjatë vitit 2012 ka pasur 37 vrasje.

Kështu flasin të dhënat zyrtare në raportin e publikuar të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për periudhën 2000-2012.

/reporteri.net

Artikel bewerten
(1 Stimme)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies