Si të reagoni kur partneri juaj fillon e largohet?

30 Jan 2015

Ka një kohë të caktuar në çdo lidhje, kur partneri fillon të tërhiqet pak dhe juve ju duket sikur është duke u distancuar nga ju.

Ky ndryshim mund t’ju bëjë të ndiheni në panik për vazhdimin e lidhjes suaj duke ju bërë të ndiheni e pasigurt dhe duke humbur vetëkënaqësinë. Cila është mënyra më e mirë për të reaguar në një rast të tillë?

Mos bëni asgjë!
Është koha që të keni një pauzë. E vetmja gjë e mirë që mund të bëni është që të merreni me jetën tuaj, duke mos pasur kohë për t’u marrë me këtë çështje. Mos u mundoni ta pyesni atë menjëherë se çfarë është duke ndodhur, sepse kjo do t’ju bëjë të dukeni shumë ‘e ngjitur’ pas tij dhe ai do të mendojë se ju keni nevojë për të për të pasur një jetë të lumtur.

Qëndroni mendjehapur!
Mund të ketë arsye për këtë distancim që nuk kanë të bëjnë me ju. Është më së miri që të jeni mendjehapur dhe të mos nxirrni përfundime shumë herët duke u mërzitur kot.

Flisni më vonë për këtë!
Ju keni të drejtë të zbuloni pse ai është distancuar nga ju. Nëse është në gjendje t’ju tregojë se çfarë është duke ndodhur, biseda mes jush do t’ju afrojë më shumë. Nëse ai refuzon të bisedojë në lidhje me këtë çështje, atëherë është koha që ju të ecni përpara në jetë, pa praninë e tij.

Artikel bewerten
(1 Stimme)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies