Nuha Zolufi: Vendimi i BIK-ut i ndikuar nga politika!?

04 Jul 2016

Që Bajrami mos të falet në Sheshin e Prishtinës është një vendim i papranueshëm dhe politik ,apo i njëanshëm me parimet kombëtare dhe ato fetare. E them këtë se pse në shtetin ëmë Bajrami falet në Sheshin e Tiranës që ne shqiptarët e të gjitha komuniteteve fetare dhe kombëtare këtë e presim me pa durim. Festa Kombëtare festohet një soj si në Sheshin e Tiranës, ashtu edhe në Sheshin e Prishtinës, bile edhe protestat bëhen në të njëjtat sheshe, vetem faja e Bajramit ndryshon , në Shqipëri falet Bajrami në Sheshin e Tiranës a në Prishtinë në xhamia dhe ato sakaqe të ngushta kur në kohën e kumunizmit shitej duani koqak tinëz nga policia. Po a e dini sa bukur do  dukeshin dy sheshet kur në ditët e bukura të verës me diell  nën erën e lehtë që levizë gjethet e gjebërta të drunjëve në të dyja anët e shesheve të falet edhe Bajrami.Si duket edhe sot e kësaj dite  njerëzit e politikës dhe të fesë ende e kanë të veshur petkun e paganizmit dhe të kumunizmit apo të filozofisë markësiste- leniniste.Këto gjëra ma kujtojnë kohën ,kur ne predikuesit e fesë ruheshim nga kumunistët sikur prej gjarpërit , por atëherë ishte kumunizmi që na kishte ndarë nga nënë Shqipëra e tash kush në demokraci ata që ende e kanë në zemër dhe shpirt, kumunizmin dhe markësizëm -leninizmin?! /Botapress.info

Letzte Änderung am Montag, 11 Juli 2016 13:06
Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies