Pushimet verore dhe shtëpitë e zbrazura synim për hajdutët!

11 Jul 2016

Sektori për Punë të brendshme-Manastir, me qëllim që të ngrit vetëdijen dhe parandalimin nga çdo lloj tentimi penal, sot përmes një kumtese i këshillon qytetarët që t’i mbrojnë shtëpitë e tyre gjatë stinë së verës.

Nga SPB-Manastir porositë që qytetarë në shtëpitë e tyre të mos ruajnë gjë sende me vlerë, para, zbukurime argjendi me vlerë dhe të kenë kujdes të përdoren rrjetet sociale si dhe publikimin e fotografive dhe vendin se ku gjenden sepse, këshillojnë, me ketë u bëhet e lehtë vjedhësve për vjedhje.

SPB poashtu njofton se nëse janë viktimë e ndonjë vepre penale, duhet menjëherë të paraqiten në polici. Para se të shkojnë në pushime verore në ndonjë shtet tjetër të sigurojnë ndonjë numër telefoni dhe informacione shtesë për Zyrat më të afërta, ambasadë ose konsulat të Republikës së Maqedonisë në vende të veçanta. / Botasot.info

Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies