Dredhëza është e mirë kundër stresit

Dredhëzat janë një frutë jo vetëm e shijshme, por edhe e shëndetshme.

Konsumimi i përditshëm i dredhëzave mund të jetë me efikasitet të lartë në kontrollimin e tensionit dhe uljen e stresit.

Dredhëzat janë të pasura me shumë elemente ushqyese, si vitamina dhe antioksidues.

Jo vetëm që mund t’i konsumoni të freskëta, por dredhëzat mund edhe t’i shoqëroni me ushqime të tjera, ose t’i përfshini në sallata. Ato janë edhe një mjet shumë i mirë për dietë, pasi ju ngopin dhe ofrojnë pak kalori.

Artikel bewerten
(4 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies