Ja çfarë ndodh kur i kërcitni gishtat (Video)

05 Jul 2015

Ju kanë thënë se s’bën t’i kërcitni gishtat gjatë gjithë kësaj kohe, duke iu thënë se është e dëmshme për ju? Siç duket ata nuk e kanë ditur. Siç edhe zbulohet në videon e fundit nga Vox, ajo “kërcitje” që e dëgjoni kur bëni presion në nyjet tuaja është në të vërtetë një lirim i gazit që e krijon atë tingull të veçantë. Por cilat janë efektet?

Shumica e studimeve shkencore mbi këtë temë kanë zbuluar pak apo aspak lidhje reciproke të artritit, por siç duket në fakt kërcitja e gishtave nuk është aspak e dëmshme – në të kundërtën, është e mirë për ju. Vox e shpjegon gjithë këtë në videon më poshtë, por tani është e sigurt të ju themi: kërcitni gishtat!

 
Artikel bewerten
(8 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies