Pija me tranguj zhduk kilogramët

Po ta dinit se sa e fuqishme është kjo pije për të humbur peshë, do ta konsumonit atë për çdo ditë.

Kur hasim në nxehtësinë tropikale, e gjitha që ne duam është të gjejmë një hije dhe të kemi freskim adekuat.

Deri më tani kemi konsumuar limonadë, por tani hit i ri është pija nga trangulli me shije freskuese.

Përveç se do t’ju rifreskojë menjëherë, kjo pije ka një numër të efekteve pozitive, si dhe është gjithashtu një aleat i fuqishëm në luftën kundër celulitit dhe peshës së tepërt, shkruan gazeta “Zëri”.

Është e njohur se uji përmban zero kalori, ndërsa një trangull mesatarisht përmban rreth 50 përqind ujë, e cila e bën këtë pije një variant më të mirë se çdo lëng të blerë apo pije që përmban sheqerna, ëmbëltues dhe shije artificiale.

Për këtë pije do t’ju duhen:

– 1 trangull i freskët

– 2 litra ujë

– Një enë qelqi

Trangulli duhet të pastrohet mirë dhe të copëtohet në feta të holla.

Në enën nga qelqi të mbushur me ujë e shtoni trangullin.

Lëreni pijen të qëndrojë për disa orë para përdorimit, si dhe në qoftë se dëshironi, gjithashtu mund t’i shtoni limon, bli ose disa përbërës të ngjashëm sipas dëshirës. /ZËRI/

Artikel bewerten
(5 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies