Blatter jep dorëheqje!

Sepp Blatter nuk do të jetë më president i FIFA-s.

Vendimin për dorëheqje ai e ka bërë të ditur në një konferencë të jashtëzakonshme për media. Ai dha dorëheqje vetë pak ditë pasi e fitoi një mandat të ri katërvjeçar. Ai në fjalimin e tij para mediave tha se nuk e ka përkrahjen e të gjithë njerëzve në futboll dhe se kjo është arsyeja që ai do të tërhiqet nga posti i presidentit të FIFA-s. 
 

“Mandati im i ri nuk e ka përkrahjen e të gjithëve. Do ta thërras Kongresin e jashtëzakonshëm, ku do të zgjidhet presidenti i ri, i cili do t'i aplikojë reformat e nevojshme", ka theksuar Blatter, i cili ka qenë në krye të FIFA-s që 17 vjet.

Ky vendim është befasues, pasi vetëm katër ditë më parë Blatter mori shumicën e votave të delegatëve në Kongresin e FIFA-s dhe këtë e dëshmon edhe prania e vogël e mediave (15 sosh) në konferencë. 


Ky është një lajm i keq për futbollin kosovar, pasi Blatter është shquar si një mik i madh i Kosovës. (rtklive.com)

Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies