Gol në minutën e 93-të, Gjermani-Ukrainë 2-0

12 Jun 2016
RTKlive.com RTKlive.com RTKlive.com

Me golat e Shkodran Mustafit dhe Bastian Shchweinsteiger, Gjermania e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian.

Gjermanët e mposhtën Ukrainën me rezultat të pastër 2:0.

Shqiptari Shkodran Mustafi realizoi në minutën e 19-të ndërsa Bastian Schweinsteiger në të 93-tën.

Në këtë mënyrë, Gjermania dhe Polonia kryesojnë Grupin C me nga tri pikë, duke e lënë pas Ukrainën dhe Irlandën e Veriut pa pikë.

Artikel bewerten
(0 Stimmen)

Schreibe einen Kommentar

Ndalohen komentet që përmbajnë gjuhë denigruese dhe fjalë ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s’kanë të bëjnë me artikullin. Zemra.com mban të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat!.

Seriali shqip - Zyrja per Gjithcka - shiko gjitha episodat

Emisioni Perralle me tupan

Emisioni Oxygen me Besim Dina - Shiko te gjitha Emisionet

Emisioni ODEON SCHOW - Shiko te gjitha episodat

Seriali shqip - Cka ka shpija - Te gjitha episodat

Cookies