Haradinaj: Nuk dal para gjykates sllovene

Qendrimi zyrtar i Ramush Haradinajt per ndalimin ne Slloveni.

Kryetari Haradinaj nuk pranon te del vullnetarisht para gjykatesit slloven.
Pafajesine e kam te deshmuar nderkombetarisht.
Nuk kam asgje me sistemin e drejtesise sllovene e as nderkombetare.
Sllovenet te pastrojne sa me pare sistemin e tyre nga reliktet shpifese te Beogradit qe datojne qe nga viti 2004 dhe ende edhe sot i konsideron si valide.
Kjo sjellje dhe veprim nga shteti slloven eshte e papranueshme dhe shume ofendues si per mua poashtu dhe Kosoven.
 
-----

Ramush Haradinaj në një prononcim për Gazetwn Express nga Sllovenia, ka thënë se autoritetet sllovene kamë reaguar ndaj një fletë arersti të Serbisë, i cili daton që nga viti 2006 dhe tash sipas tij ai do ta vazhdojë itinerarin e paraparë pasi të hiqet nga sistemi ky fletë -arrest.

“Nuk jam i arrestuar por po merr kohë pastrimi i listës nga sistemi slloven” ka thënë ai

Derisa me humor ka komentuar se gjithë kjo i ka kushtuar me humbje të avionit.

Ditëve të fundit Haradinaj ka qëndruar për vizitë në Gjermani.


------------------

Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se është arrestuar Ramush Haradinaj në Lublanë të Sllovenisë.
Arsyet e arrestimit ende nuk dihen, por dyshohet se kanë të bëjnë më një fletarrest të Serbisë.
Në vazhdim ju mbajmë të informuar me ngajrjen./LAJMI.NET/

Artikel bewerten
(0 Stimmen)