Ka vdekur edhe vajza tjetër, treni vret dy vajza në Drenas

E plotësuar: Ka vdekur edhe vajza tjetër, e aksidentit tragjik në Drenas, ku një tren goditi dy vajza të mitura. Informacionin e ka bërë të ditur për lajmi.net, zëdhënësi i policisë rajonale të Prishtinës, Agron Borovci. 


Ai ka thënë se posa janë informuar nga Qendra e Mjekësisë Familjare në Drenas, se ka vdekur edhe vajza tjetër. Bëhet fjalë për dy vajza të mitura, njëra e moshës rreth 11 vjeçe dhe tjetra rreth 13.


 

Para pak minutash një tren që po qarkullonte nga Drenasi për në Prishtinë ka goditur dy persona.
Burime të Express nga vendi I ngjarjes tregojnë se behët fjalë për dy vajza të moshës së mitur. Sipas dëshmitarëve njëra nga të aksidentuarat ka ndërruar jetë, derisa tjetër është në gjendje të rendë.

Dëshmitarët tregojnë se terni ka goditur dy vajzat të stacioni i Drenasit derisa ato po kalonin shinat.

/reporteri.net/

Artikel bewerten
(1 Stimme)