Kosova

Norma e kthimit të interesit kapital prej 21 përqind për kompaninë "ContourGlobal"…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radio Kosovën, tha…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, në një intervistë, paksa…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Pas një lëndimi në këmbën e djathtë 30-vjeçarja, nga rrethi i Obiliqit,…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Albin Kurti, si dhe anëtarët e tjerë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Shefat e grupeve paraletrare të subjekteve opozitare kanë bërë thirrje që mos…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka mbledhur Këshillin e Sigurisë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Ndalimi i punës së Kuvendit të Kosovës është i papranueshëm, ka thënë…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Para pak çastesh ka ndodhur një përleshje brenda Kuvendit. Glauk Konjufca është…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Ekonomia kosovare ka kohë që është në gjendje të vështirë dhe kryesisht…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Televizionin Shqiptar,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Përveç institucioneve të arsimit të lartë shtetëror, Agjencia e Kosovës për Akreditim,…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdon të këmbëngulë…
Artikel bewerten
(2 Stimmen)
Besnik Berisha, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa, thotë se kryeministri nesër do…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Për herë të parë në një studio televizive shqiptare, Presidentja e Kosovës,…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Vozitësit në Kosovë jo rrallë herë thyejnë rregullat e komunikacionit. Një ndër…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Opozita tashmë ka ndarë mendjen për organizimin e protestave masive deri në…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
(E plotësuar) Të arrestuar janë anëtari i Kryesisë partiake Zgjim Hyseni dhe…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Edhe sot ka vazhduar pyetja se kush do t’i prijë delegacionit të…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Akademik Esat Stavileci tashmë i ndjerë, në ligjeratën përshëndetëse me studentët e…
Artikel bewerten
(3 Stimmen)
Agjencitë e ndryshme në Kosovë të mirëinformuara, po arrijnë të rezervojnë termine,…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës ka bërë apel te qytetarët…
Artikel bewerten
(1 Stimme)
Për më pak se një vit mandat në krye të institucioneve, koalicionit…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Sot në varrimin e Mensur Hysenit, 25-vjeçarit nga Podujeva, i cili vdiq…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Partitë opozitare u bënë sërish bashkë dhe në këtë formë duan ta…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Instituti Kosovar për Zhvillim të Politikave (KIPRED), ka nxjerrë Policinë e Kosovës…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Qytetarët e Kosovës që jetojnë jashtë vendit, gjatë muajve të verës kur…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Lëreni tentativat dhe shtyrjet e bërrylave për dominimin mbi fenë shkruan Prof.Dr.…
Artikel bewerten
(0 Stimmen)
Deputeti Ilir Deda, i bërë pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje para zgjedhjeve të…
Artikel bewerten
(1 Stimme)